Opazovanje ptic je zanimiv in tudi v Sloveniji vse bolj priljubljen način preživljanja prostega časa v naravi. Že v naseljih se pojavljajo različne ptice in ugotavljanje, katerim vrstam pripadajo, je lahko pravi izziv.

Z rednim spremljanjem ptic lahko zaznamo tudi različne spremembe v okolju, na katere se ptice hitro odzovejo. Tako lahko opazimo spremenjeno vedenje in število osebkov, včasih pa tudi izginotje določenih vrst.

V Sloveniji je bilo do sedaj opaženih 390 vrst ptic, od katerih jih 228 tudi gnezdi.

Učenci Vrtičkarji, so se prejšnji teden udeležili akcije in v dveh skupinah z učiteljicami opazovali ptice na Bonifiki, v mestnem parku in Madraču. V manjših skupinah so učenci med hojo mirno in tiho preštevali opažene ptice in s pomočjo letaka ugotavljali vrsto ptic. Opazili so okoli 100 galebov, 5 vrabčkov, 3 race mlakarice, 20 kavk, 7 vran in 5 golobov.

Podatke opazovanja smo odnesli na upravo Škocjanskega zatoka. Za sodelovanje se nam iskreno zahvaljujejo.

Učiteljica Jasna Lovrečič

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)