Novembra smo začeli z dejavnostjo šolski vrt. Prvo uro dejavnosti so si učenci ogledali šolski vrt in okolico šole, opazovali, vohali, tipali rastline ter prepoznavali mediteransko rastlinstvo. Pogovarjali smo se tudi o uporabi določenih rastlin pri kuhi, v kozmetiki in zdravstvu.

V eni izmed gredic šolskega vrta rasejo tudi jagode. Zaradi pretoplega podnebja, previsokih temperatur v mesecu novembru, jagode še vedno rasejo in zorijo, istočasno pa iz semen jagod poganjajo novi poganjki. To, kar so učenci videli, je redkost. Niso se mogli načuditi, da ene jagode še rasejo in zorije, iz drugih pa poganjajo nove, saj se bliža zima, ko bi jagode morale že zdavnaj počivati. Učenci so jagode obirali in jedli. Bile so sladke.

Glede na zanimiv začetek dejavnosti smo vsi v pričakovanju novih, »čudežnih« naravnih sprememb, kar pa nas istočasno opozarja na hitre in nevarne podnebne spremembe, ki lahko trajno škodujejo zemlji in živim bitjem na njej.

Zato, poskrbimo za naravo in ona bo za nas!

(Skupno 256 obiskov, današnjih obiskov 1)