POLFINALE V ROKOMETU- Starejši dečki

V torek 26.3.2024 je na naši šoli potekalo polfinale v rokometu.

Za ekipo starejših dečkov so igrali: Nik Kukanja, Tinej Bencetić, Tilen Bencetić, Tai Gabriel Begić, Leo Čurčić, Luka Sertič, Manuel Pribac, Dominik Muženič in Jan Janežič.

Na polfinalnem tekmovanju so sodelovale tri ekipe: OŠ Frana Erjavca Nova Gorica, OŠ Dušana Bordona Koper in OŠ Koper. Sistem tekmovanja je potekal po Bergerjevi tabeli, vsak z vsakim. Najprej sta se pomerili OŠ Koper in OŠ D. Bordona, slednja je zmagala z zadetkom v zadnjih sekundah srečanja. Nato sta se pomerili OŠ D. Bordona in OŠ Frana Erjavca, tudi to tekmo je slavila OŠ Dušana Bordona in si tako zagotovila 1. mesto v skupini. Nato je sledila še zadnja tekma, kjer sta se ekipi OŠ F. Erjavca in OŠ Koper borili za 2. mesto. Uspešnejši so bili učenci OŠ Koper.

Čestitke učencem za osvojeno 2.mesto v polfinalu šolskih športnih tekmovanj v rokometu.

Otroški pevski zbor Osnovne šole Koper ponosno zavihtel slovensko zastavo

Otroški  pevski zbor Osnovne šole Koper ponosno zavihtel slovensko zastavo ob razglasitvi zmage na mednarodnem pevskem tekmovanju otroških pevskih zborov “In coro per un sogno” v Italiji, v mestecu Citta` di Busca, Cuneo.

Otroški pevski zbor OŠ Koper se je od 21. 3. 2024 do 23. 3. 2024, pod vodstvom zborovodje Ingrid Poropat, udeležil mednarodnega pevskega tekmovanja In coro per un sogno v Italiji. V kategoriji osmih otroških pevskih zborov iz Slovenije, Hrvaške in Italije je z dovršeno izvedbo obvezne skladbe za vse zbore L`orologgio scassato, Feniarco in skladbe Mi smo glasba sveta, avtorja Aleša Lavriča dosegel 1. Mesto.

Poleg 1. mesta in denarne nagrade so prejeli še posebno priznanje za najboljšo izvedbo obvezne skladbe ter povabilo s finančno spodbudo za sodelovanje na glasbeni prireditvi v mestecu FunoUna scuola tra le note,ki se bo odvijala v mesecu juniju.

Žirijo so sestavljali: Massimo Peiretti (predsednik), Enrico Miolano, Maria Grazia Varrone, Maurizio Fornero e Ronaldo Tallone.

Po razglasitvi so mladi koprski pevci ponosno zavihteli slovensko zastavo in zapeli slovensko himno. Kot prejemniki najvišjega števila točk s strani žirije za izvedbo obvezne skladbe L`orologgio scassatoso so jo ponovno, odlično izvedli a capella.

Za mladimi pevci je nepozabna pevska izkušnja, obogatena z različnimi glasbenimi delavnicami, obiskom osnovne šole v Busci, novimi prijateljstvi in zaključena s čudovitim sprejemom ponosnih staršev ob povratku pred OŠ Koper.

Vsem donatorjem, ki so omogočili udeležbo zbora na mednarodnem tekmovanju, se iskreno zahvaljujemo.

Čestitke vsem mladim pevcem OŠ Koper!

RoboSončki uspešni v Finalu FLL

Ekipa RoboSončki OŠ Koper se je v soboto, 16. marca 2024, v Puconcih udeležila odprtega državnega prvenstva v robotiki in raziskovanju FIRST LEGO Liga Slovenije, ki je bilo obenem Finale FLL regije Adria.

Zavod Super Glavce – organizator in izvajalec programa FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) LEGO Liga ter OŠ Puconci sta pripravila nepozaben dan. Videli smo odlične ekipe, izjemne projekte, atraktivne tekme robotov z rezultati, ki so med najboljšimi na svetu.

Tekmovanja se je udeležilo 30 najboljših uvrščenih ekip iz Slovenije, Hrvaške, Srbije in Črne gore.

Letošnja sezona je potekala pod imenom MASTERPIECE. Otroci so raziskovali, kako z umetnostjo in tehnologijo na inovativen način približati ljudem svoj hobi.

FLL sestavljajo 4 discipline:

– V tekmi robotov je bilo potrebno rešiti 15 misij na vnaprej znanem poligonu v 2 minutah in pol.

– V tehničnem intervjuju ekipe predstavijo svoj dizajn, strategijo, programe in metode dela.

– RoboSončki so pripravili inovativni projekt z naslovom Plavanje 360. Gre za video doživetje v virtualni resničnosti, v kateri se počutimo, kot da smo zares v vodi in pomagamo ljudem premagovati strah pred vodo.

– Ekipe pripravijo nastop na temo Vrednot FLL – ekipnega dela.

RoboSončki so dosegli

• 1. mesto v tekmi robotov,
  • 2. mesto v skupnem seštevku za Odprto državno prvenstvo FLL Slovenije,
  • 3. mesto v skupnem seštevku za naslov Prvaki FLL regije Adria.

Za svoj uspeh so prejeli vabilo za udeležbo prvenstva FLL WPI Open Invitational Massaschusetts, ki bo 7.-9. junija 2024 v mestu Worchester, ZDA.

RoboSončki so devetošolci Lin Jurak, Gabriel Koščica, Nejc Leskovec Kankaraš, petošolci Mara Kocjančič, Vitan Confidenti, Rok Lonić in pridružen član Tim Markič.

Mentorji: Alenka Malej, Matic Krapež in Urška Jurak