Na dan najdaljše noči v letu 2021 je potekala okrogla miza z naslovom Izzivi ustvarjalnosti danes za jutri. Sodelovali so člani Slovenskega društva raziskovalcev na področju edukacije (SLODRE), kjer je bil poudarjen pomen ustvarjalnosti, razmišljanju izven okvirjev ter pomen odkrivanja talentiranih mladih.

V okviru dogajanja je bil predstavljen tudi izsek dokumentarnega filma o ustvarjalnosti učencev in dijakov v šolah Mestne občine Koper, v katerem je sodelovala tudi naša šola z dejavnostjo Šolski vrt.

V dokumentarnem filmu je šestošolka Dorotea Vranjac, dolgoletna vrtičkarka na kratko predstavila dejavnost Šolski vrt ter postopek priprave žajbljevih bonbonov. Učiteljica gospodinjstva Metka Benedik pa je s četrtošolci Kajo, Emmo, Tjažem in Danilom izpeljala postopek izdelave bonbonov v gospodinjski učilnici.

»Želimo si več ustvarjalnega pouka«, je izjava mladih in k temu stremimo tudi učitelji na naši šoli.

Vabljeni k ogledu DOKUMENTARNEGA FILMA.

Jasna Lovrečič,

Mentorica šolskega vrta

 

(Skupno 119 obiskov, današnjih obiskov 1)