V četrtek, 25.5., je trideset učencev  osmega in devetega razreda odpotovalo na izlet. Pot nas je vodila v Vitanje, kjer se nahaja čisto pravi center vesoljskih tehnologij. Poimenovan je po Slovencu, vizionarju Hermanu Potočniku, ki je prvi na svetu opisal krožno vesoljsko postajo, ki s kroženjem ustvarja umetno težnost in tako omogoča daljše in bolj učinkovito bivanje v vesolju brez stranskih učinkov breztežnosti na telo. Ogledali smo si kopico zanimivih simulacij, razstav in se pogovarjali s humanoidno robotko Vito. Izdelali smo tudi avtomobile na zračni pogon in se udeležili tekmovanja z njimi. Združili smo fiziko z zabavo in se imeli lepo. Ob koncu našega druženja smo si privoščili še pizzo in dolg klepet na avtobusu. Učenci so bili nad posebnim dnevom navdušeni, učitelji pa smo se v njihovi družbi imeli zelo lepo.

Katarina Podgajski

 

Related Images:

(Skupno 128 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost