V soboto, 13. januarja 2024 so se udeležili FirstLegoLeague – FLL regijskega kvalifikacijskega turnirja v Kanalu.

Ekipa letos raziskuje na temo Masterpiece / Mojstrovina – Kako ljudem približati svoj hobi z umetnostjo in sodobnimi tehnologijami.

Tako je nastal projekt »Virtualni trening plavanja«. To so okolje in vaje za plavanje, kjer uporabljamo VR očala, da se počutimo, kot da smo res v vodi. Naredili smo poseben pripomoček, da lahko snemamo s kamero 360 stopinj – hkrati nad in pod vodo, odvisno kam se obrnemo.

Na predstavitvi otroci opišejo, kako so izbrali problem, katere težave so prepoznali in kako so naredili svoj izum – pripomoček, ki težavo reši. V razredih so skupaj z vsemi učenci naredili kratek virtualni trening plavanja z VR očali.

Ekipa se je z uspešnimi nastopi v tekmi robotov, tehničnem intervjuju, vrednotah in projektu uvrstila v Finale FIRST LEGO League regije Adria, ki bo 16.3.2024 v Puconcih.

RoboSončki OŠ Koper so v šolskem letu 2023-24 ekipa 7 otrok – 3 devetošolci in 3 petošolci, imamo pa še enega pridruženega člana, devetošolca iz OŠ Anton Ukmar.

• Lin Jurak,
  • Gabriel Koščica,